سبد خرید 0

نیدل برینگ

10 / 10
از 22 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 27 آبان 1398 در ساعت 18 : 33 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نیدل برینگ در واقع نوعی رولبرینگ می باشد که در ساختمان آن از ساچمه هایی استوانه ای با نسبت بالای طول به قطر و به شکل سوزنی استفاده شده است. از این رو نیدل برینگ را رولبرینگ سوزنی نیز می نامند. نیدل برینگ ها اغلب از جنس فولاد سخت تولید می شوند تا در برابر سایش بین ساچمه های سوزنی و کیج دارای مقاومت مناسبی باشند. نیدل برینگ ها حجم کمی را اشغال می کنند و در صنایع مختلفی بعنوان کاهنده اصطکاک و تعلیق دهنده بار مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع نیدل برینگ

همانطور که در بالا توضیح داده شد نیدل برینگ ها در واقع نوعی از برینگ نیستند بلکه یک طراحی خاص از برینگ ها می باشند که حجم کمی دارند. از این رو نیدل برینگ ها در شکل های مختلف و برای تعلیق بارهایی در انواع مختلف شعاعی و محوری تولید می شوند. پر کاربرد ترین نوع نیدل برینگ ها نیدل برینگ کف گرد و شعاعی ساده می باشند. نیدل برینگ کف گرد که برای تعلیق بار محوری و قابل اتصال بر روی شافت های عمودی طراحی می شوند گاهی بصورت رینگ دار و پوشیده در بالا و پایین و گاهی نیز تنها بصورت ترکیب ساچمه سوزنی و ریس عرضه می شوند.

مزایا و معایب نیدل برینگ

استفاده از نیدل برینگ ها با در نظر گرفتن شرایط کاری که دارند و با در نظر داشتن معایب و مزایای آنها صورت می پذیرد. در واقع و بطور کلی دو مزیت عمده برای نیدل برینگ ها نسبت به انواع دیگر رولبرینگ با کاربری مشابه مانند رولبرینگ استوانه ای می تواند بر شمرد. مهمترین مزیت نیدل برینگ ها حجم کمی است که نسبت به رولبرینگ استوانه ای اشغال می کنند. در بسیاری از ماشین آلات صنعتی به سبب طراحی ویژه تنها فضای بسیار کمی بین اجزای ماشین برای قرار دادن برینگ تعبیه شده است که در این شرایط با توجه به قطر کم ساچمه در نیدل برینگ ها، استفاده از آنها در اولویت قرار می گیرد. البته حجم کم، وزن کم نیدل برینگ را نیز به دنبال دارد که دومین مزیت این اتصالات محسوب می شود. اما قطر کم ساچمه نیدل برینگ هر چند به حجم کم می انجامد اما در عمل و بصورت دورانی و دینامیک دارای سرعت زاویه ای بالاتری نسبت به ساچمه های استوانه ای با قطر بیشتر می باشد. این امر سبب می شود میزان اصطکاک و میزان حرارت تولید شده توسط نیدل برینگ ها که عاملی نامطلوب و مخرب می باشد نسبت به رولبرینگ های استوانه ای بالاتر باشد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()