سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجوی پیشرفته
اندازه تقریبی
قطر داخلی (میلی متر)
قطر خارجی (میلی متر)
ارتفاع (میلی متر)
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
بر اساس رنگ

ساچمه بلبرینگ

ساچمه بلبرینگ همانظور که در آغاز این مطلب نیز به آن اشاره شد یکی از مهمترین اجزا بلبرینگ محسوب میشود که از قابلیت حرکت کردن برخوردار است. برای ساخت ساچمه بلبرینگ از فلز استفاده شده است تا بتواند در برابر فشارهایی که بصورت شعاعی و همچنین محوری به آن وارد میشود مقاومت کند.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

ساچمه بلبرینگ | خرید و فروش ساچمه بلبرینگ با بهترین قیمت

بلبرینگ ها از اجزای گوناگونی تشکیل شده اند که یکی از مهمترین آنها ساچمه بلبرینگ میباشد. ساچمه بلبرینگ به کار رفته در بلبرینگ  نسبت به نوع آن از شکل ظاهری متفاوتی برخودار است. انواع ساچمه بلبرینگ تا کنون تولید و برای مصرف معرفی شده اند که میتوان به ساچمه بلبرینگ کف گرد، ‌ساچمه بلبرینگ سوزنی،‌ ساچمه بلبرینگ مخروطی، ساچمه بلبرینگ استوانه ای و ساچمه بلبرینگ بشکه ای اشاره نمود.

انواع ساچمه رولبرینگ

ساچمه های بکار رفته در رولبرینگ ها در واقع تنها تفاوت ساختاری رولبرینگ و بلبرینگ را ناشی می شوند. چرا که در رولبرینگ ها بر خلاف بلبرینگ ها از انواع و شکل های مختلفی از ساچمه استفاده میشود هر چند که از نظر مترسال تولیدی در اغلب موارد با جنس ساچمه بلبرینگ یکسان هستند. رولبرینگ سوزنی کف گرد و رولبرینگ سوزنی از ساچمه های استوانه ای با قطر بسیار کم (نسبت قطر ساچمه به طول آن بسیار اندک است) استفاده می کنند. رولبرینگ مخروطی بسته به نوع بار اعمال شده هم از ساچمه های استوانه ای استفاده می کنند، هم ساچمه نیمه مخروطی و ساچمه بشکه ای. در این بین ساچمه بشکه ای که در رولبرینگ بشکه ای و رولبرینگ بشکه ای کف گرد استفاده میشود نیز کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد.

 

 

کاربرد ساچمه بلبرینگ گرد

از پرکاربردترین نوع ساچمه بلبرینگ که در بیشتر بلبرینگ ها از آن استفاده میشود باید به ساچمه بلبرینگ گرد اشاره نمود. به راحتی میتوان شکل ظاهری ساچمه بلبرینگ گرد را از نام آن حدث زد. شکل ظاهری ساچمه بلبرینگ گرد کروی بوده و حرک غلتشی بسیار خوبی را ایجاد میکند. تحمل فشار ساچمه بلبرینگ گرد نسبت به نوع و همچنین کاربرد آن متفاوت است و اگر فشار وارد شده به آن بیشتر از حد مجاز باشد میتواند منجر به له شدن آن گردد.

کاربرد ساچمه بلبرینگ سوزنی

ساچمه بلبرینگ سوزنی بر خلاف ساچمه بلبرینگ گرد کاربرد محدودتری دارد و البته این به این معنا نیست که کاربرد زیادی ندارد. کاربرد ساچمه بلبرینگ سوزنی در دستگاه های صنعتی به وفور مشاهده میشود. شکل ظاهری ساچمه بلبرینگ سوزنی با ساچمه های گرد کاملا متفاوت بوده و از حالت کروی خارج شده است. ابعاد ساچمه بلبرینگ سوزنی نیز متفاوت است و نسبت به نوع بلبرینگ ابعاد گوناگونی دارد.

ساچمه بلبرینگ

کاربرد ساچمه بلبرینگ مخروطی

از جمله ساچمه بلبرینگ هایی که شکل ظاهری آن استوانه ای میباشد ساچمه بلبرینگ مخروطی است. ساچمه بلبرینگ مخروطی به دلیل اینکه از شکل ظاهری متفاوتی برخوردار بوده میتواند بار و فشا زیادی را تحمل کند و به راحتی آسیب نبیند.

کاربرد ساچمه بلبرینگ استوانه ای

تمام ساچمه بلبرینگ ها از شکل ظاهری کروی برخوردار نیستند و اصولا نباید نیز اینگونه باشد. شکل استوانه ای برخی ساچمه ها باعث شده تا به آنها ساچمه بلبرینگ استوانه ای گفته شود. ساچمه رولبرینگ استوانه ای کف گرد نسبت به ساچمه های گرد میتواند فشار بیشتری را تحمل کند. نحوه قرار گیری ساچمه بلبرینگ استوانه ای درون قفسه نیز متفاتوت میباشد و با فاصله کمی از یکدیگر قرار میگیرند که همین موضوع میتواند در فرسایش آنها تاثیر زیادی داشته باشد.

معرفی ساچمه بلبرینگ بشکه ای

به خوبی از نام ساچمه بلبرینگ بشکه ای پیداست که شکل ظاهری آن شبیه به بشکه  میباشد. ساچمه بلبرینگ بشکه ای نسبت به تمامی بلبرینگ هایی که تا کنون معرفی شده اند از تحمل بار و فشار بالاتری برخوردار است و  برای بلبرینگ هایی که سرعت بالایی دارند نیز بسیار مناسب و کار آمد است. شکل ظاهری ساچمه بلبرینگ بشکه ای تقریبا شبیه به بلبرینگ های استوانه ای است اما یک تفاوت اساسی در نحوه قرار گیری آنها درون بلبرینگ وجود دارد. ساچمه بلبرینگ بشکه ای با فاصله مناسب از یکدیگر قرار میگیرند اما ساچمه های استوانه ای همانطور که گفته شد هیچ فاصله ای ندارند و فرسایش آنها زود رس است.

خرید و فروش ساچمه بلبرینگ

اگر قصد خرید ساچمه بلبرینگ با کیفیت را دارید باید توجه داشته باشید که به هر فروشنده ای اعتماد نکنید. تعداد زیادی از افراد و فروشگاه هایی که در زمینه خرید و فروش ساچمه بلبرینگ فعالیت میکنند بیشتر از آنکه منافع مشتری را در نظر بگیرند به منافع خود می اندیشند و همین موضوع باعث شده تا مشتری متحمل ضرر و زیان های زیادی شود. فروشگاهی که فروش ساچمه بلبرینگ را برعهده گرفته است باید تخصص کافی در این زمینه را داشته باشد.

قیمت ساچمه بلبرینگ

برای اینکه  به راحتی بتوانید به قیمت ساچمه بلبرینگ پی ببرید میتوانید با فروشگاه اینترنتی بلبرینگ انصاری تماس حاصل کنید تا مناسترین و منصفانه ترین قیمت ها را به شما ارائه دهد. فروشگاه اینترنتی بلبرینگ انصاری از قدیمی ترین و قابل اعتماد ترین فروشگاه های سراسر کشور میباشد که علاوه بر مصرف کنندگان، فروشندگان نیز بلبرینگ های مورد نیاز خود را از این فروشگاه تهیه میکنند.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()